Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia

W dniu 23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia najważniejszymi gośćmi były misie przyniesione przez dzieci z domu. Po śniadaniu wszystkie dzieci zebrały się w sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęła się wesoła zabawa. Obchody Dnia Pluszowego Misia rozpoczęliśmy od inscenizacji przygotowanej przez nasze nauczycielki zatytułowanej „Przygoda Misia”, w której w humorystyczny sposób nauczycielki przedstawiły treści dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Nie zabrakło również tańców oraz licznych konkursów. Aby przybliżyć starszym dzieciom historię Pluszowego Misia zaprosiliśmy je na prezentację multimedialną, podczas której przypomnieliśmy dzieciom bajki, których bohaterami są misie. Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem każdej grupie dyplomu za wykonanie w formie plastycznej misia, który stał się elementem dekoracji oraz rozdaniem drobnych upominków.  Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

 

Krótka historia misia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej