„Dzień Kundelka” w grupie Sówek.

Dnia 25.10.19r. dzieci z grupy Sówki obchodziły  Dzień Kundelka. Pomimo, że jest to święto z rzędu dziwnych i nietypowych, to jest ono wyjątkowo pouczające. 

Zwraca uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka, jakim jest niewątpliwie pies. Święto powstało, aby podziękować kundelkom, za ich oddanie i wierność, ale również aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą, a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi. 

Z tej okazji  pani Agnieszka przyprowadziła do przedszkola swojego psa rasy Pomeranian –szpica miniaturowego.  Spotkanie dzieci z Norisem było okazją do omówienia bardzo ważnych spraw dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci nauczyły się przyjmować postawę obronną w razie kontaktu z psem agresywnym. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat odżywiania i higieny psa.  Potem przyszedł czas na zabawę z Norisem, a gra w piłkę trudno powiedzieć komu sprawiła większą radość dzieciom czy Norisowi.

Dzieci ponadto przez dwa tygodnie zbierały karmę dla psów ze schroniska w Zielonce. Przedszkolaki udowodniły, że potrafią dbać o zwierzęta i przejmują się ich losem.