Święto Niepodległości Polski- obchody w II siedzibie przedszkola.

     Dzień 11 listopad jest ważną datą w historii naszej Ojczyzny. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. W naszym przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu i wpajamy szacunek do symboli narodowych. Dlatego też dnia 7 listopada w placówce przy ul. Ks. Marmo odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci ubrane na galowo świętowały ten wyjątkowy dzień. Najstarsza grupa „Elfy” wraz z reprezentacją z grupy „ Jeżyki” przedstawiła inscenizację. Słowem, śpiewem i tańcem oddały symbol walki o wolność oraz zwycięstwo i miłość do Ojczyzny.

      Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty konkurs „ Polska-Moja Ojczyzna”. Wzięły w nim udział pięciolatki i sześciolatki. Ich prace ozdobiły korytarz przedszkolny stwarzając podniosły nastrój oraz podkreślając wagę Święta Niepodległości. Każdy uczestnik za udział w konkursie otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

      Następnego dnia wzięliśmy udział bicia Rekordu dla Niepodległej. Dzieci ze wszystkich grup wraz z Personelem placówki o godz. 11:11 wspólnie odśpiewali pieśń  Mazurka Dąbrowskiego.

Dzień Niepodległości przeżyliśmy dumnie i radośnie jak każdy patriota. Mamy nadzieję, że ta uroczystość zapadnie głęboko w pamięci naszych „Małych Polaków”.