SÓWKI Z WIZYTĄ W APTECE.

W ramach realizacji tematyki kompleksowej  „Dbamy o zdrowie” 22.11.2019r.  Sówki  wraz ze swoimi wychowawczyniami  wybrały się na wycieczkę do Apteki, której właścicielką jest pani Katarzyna Ołówek . Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Podczas wizyty  dzieci miały wyjątkową okazję zadawać pytania dotyczące pracy farmaceuty oraz leków. Pani farmaceutka z radością odpowiadała na pytania dzieci ,wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.

Dzieci zobaczyły różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry,   które pomagają im w walce z chorobą. Wśród różnych lekarstw znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały.  Dzieci  zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne.

 Pani farmaceutka podczas miłej pogadanki   przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz , że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.

Na koniec wizyty dzieci otrzymały baloniki na pamiątkę spotkania. Wszystko było dla nich nowe, ciekawe dlatego z  zainteresowaniem obserwowały, słuchały wzbogacając wiedzę na temat pracy farmaceuty.

Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Ołówek oraz wszystkim pracownikom Apteki   za poświęconą nam uwagę, czas  i ciekawe przedstawienie tematu!