Wizyta przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 1 w Kobyłce.

Dla sporej części przedszkolaków ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość,  7 lutego zerówki z naszego przedszkola  udały się z wizytą  do Szkoły Podstawowej nr 1. Przedszkolaki zostały miło przyjęte przez uczennice klasy szóstej, które przygotowały dla dzieci teatrzyk kukiełkowy pt. „Pan Twardowski”. Uczennice zaprosiły dzieci za kulisy, aby mogły obejrzeć z bliska kukiełki, które same wykonały. Następnie dzieci miały okazję uczestniczyć w różnych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli. Dzieciom najbardziej podobały się zajęcia sportowe na dużej sali gimnastycznej. Przedszkolakom  podobały  się również  zajęcia  z języka angielskiego z użyciem tablicy interaktywnej. Prezentowane na niej ćwiczenia i piosenki były dla dzieci bardzo atrakcyjne, dzieci chętnie wykonywały kolejne zadania.  Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wyglądają sale lekcyjne, biblioteka, świetlica. Dzieci zasiadły do szkolnych ławek i razem z trzecioklasistami uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu!

Składamy serdecznie podziękowania dla uczennic klasy szóstej oraz nauczycieli zaangażowanych w przyjęcie naszych zerówkowiczów w Szkole Podstawowej nr 1 w Kobyłce.