„BAJECZNIE ZAŚPIEWANE”

            28.02.2020 r. w  Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie między przedszkolnego konkursu wokalnego „Bajecznie zaśpiewane”. Konkurs zorganizowały nauczycieli z Publicznego Przedszkola nr 1: Pani Paulina Prykiel i Pani Katarzyna Kulesza.

            Celem konkursu było rozwijanie zdolności wokalnych, próba pokonania nieśmiałości dzieci poprzez wspólny występ z osobą dorosłą, wspólne rodzinne muzykowanie, stwarzanie dzieciom i rodzicom okazji do zaprezentowania swoich talentów oraz integracja przedszkoli kobyłkowskich.

            Honorowy patronat nad konkursem objęła Burmistrz Miasta Kobyłka Pani Edyta Zbierć. W jury zasiedli: Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 Pani Joanna Oniszk, Burmistrz Miasta Kobyłka Pani Edyta Zbieć, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Pani Agnieszka Kacprzak oraz Pan Dominik Kublik członek zespołu The Kroach.

            Dla umilenia wydarzenia podczas obrad jury część artystyczną przygotowała Pani Ewelina  Gajdamowicz – Skrobańska z Publicznego Przedszkola nr 1.

            Do udziału w konkursie przystąpiło 12 dzieci uczęszczających w Kobyłce do Publicznego Przedszkola nr 1, Katolickiego Publicznego Przedszkola im. Św. Franciszka z Asyżu, Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Słoneczna Polana”, Publicznego Przedszkola „Ptasie Radio” oraz Publicznego Przedszkola „Zielony Wiatraczek”. Dziecko jako główny adresat konkursu śpiewało razem z członkami rodziny wybrany utwór muzycznych z dowolnej bajki. Jury wybrało trzy pierwsze miejsca oraz jedno wyróżnienie.

Zdobywcami głównych nagród były:

– I miejsce Gaja Sosulska z Publicznego Przedszkola Nr 1, zaśpiewała utwór „Czerwony Kapturek”

– II miejsce Hanna Jabłońska z Publicznego Przedszkola Nr 1, zaśpiewała utwór „Taniec Mai”

– III miejsce Kalina Kochan z Publicznego Przedszkola „Zielony Wiatraczek”, zaśpiewała utwór „Nie bój się chcieć”

– III miejsce ex aequo Urszula Szczech z Publicznego Przedszkola Nr 1, zaśpiewała utwór „Strasznie już być tym królem chcę”

– wyróżnienie Hanna Chypś z Publicznego Przedszkola Nr 1, zaśpiewała utwór „Burasek”.

                                                                                               Paulina Prykiel

                                                                                               Katarzyna Kulesza