Światowy Dzień Zespołu Downa 22 marca

21 marca obchodzimy nie tylko pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespołu Downa – popularnie nazwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Z tej okazji nasze przedszkole przyłącza się do celebrowania tego dnia we wtorek 22 marca. Zachęcamy wszystkie dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola do założenia kolorowych skarpetek nie do pary. 

Skarpetki nie do pary symbolizują dodatkowy chromosom cechujący osoby z Zespołem Downa. Zakładając dwie różne skarpetki wyrażamy tolerancję i solidarność z osobami z Zespołem Downa. Pamiętajmy, że Zespół Downa to nie choroba, a zespół pewnych cech, które sprawiają, że dotknięte nim osoby, różnią się od innych ludzi.

Na potrzeby przeprowadzenia warsztatów prosimy aby każde dziecko do wtorku 22.03 przyniosło do przedszkola parę skarpetek – mogą to być już nieużywane skarpetki, nie będziemy ich zakładać 🙂

Zachęcamy również do zapoznania się z gazetką tematyczną w głównym wejściu do przedszkola.