Szanowni Państwo!

Bardzo serdecznie zachęcam do udziału w konferencji w dniu 9.02.2021 r. z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu- DBI. Jest to wyjątkowa okazja, aby razem ze specjalistami prześledzić i odświeżyć ten aspekt naszego życia. Przeanalizować go pod względem niezaprzeczalnych korzyści płynących z internetu oraz wiążących się z tym wysokich kosztów i realnych, choć nie zawsze chętnie uświadamianych zagrożeń.

Poniżej zamieszczam informacje o konferencji.

Ze swojej strony przy tej okazji podkreślam wartość stałej troski o własny komfort psychiczny i radość z bliskich relacji,a zwłaszcza w warunkach pandemii.
Jest to możliwe poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia -jest w tym: efektywna praca, nauka, zdrowe jedzenie, sport, aktywny relaks, głęboki sen, regeneracja psychofizyczna, ciepłe relacje, współpraca i współdziałanie, atrakcyjne plany.

Pozostaje do Państwa dyspozycji
z życzeniami zdrowia i radości oraz satysfakcji z nauki i pracy
Wanda Taracha- psycholog

O konferencji DBI

Konferencja online z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2021
9.02.2021 godz. 17.00-20.30

Transmisja na stronie dbi.pl oraz profilach w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji)

!!W dniu konferencji (tj. 9 lutego br.) na niniejszej podstronie pojawi się po wydarzeniu generator zaświadczeń (imiennych – poświadczających o udziale w wydarzeniu). !!

Prowadzenie: Justyna Suchecka
17.05 – 17.25 Powitanie
17.25 – 17.40 Anna Rywczyńska, NASK, Szymon Wójcik, FDDS – Dzień Bezpiecznego Internetu w Polsce i na świecie
17.40 – 18.05 Co gry robią dzieciom? – dr Tomasz Rożek, blog “Nauka – to lubię”,
18.05 – 18.30 Dzieci, rodzice i ekrany w czasie pandemii – Agnieszka Stążka-Gawrysiak, blog “DyleMatki”
18.30 – 18.55 Samodzielnie, nie znaczy dobrowolnie – treści internetowe wytworzone przez młodzież – Martyna Różycka, NASK –
18.55 – 19.20 Ta dzisiejsza młodzież, czyli dlaczego warto rozmawiać o Discordzie i TikToku?
– dr Karol Jachymek, SWPS –
19.20 – 19.40 Moc sojuszników przeciwko homofobicznej przemocy rówieśniczej – Łukasz Wojtasik, FDDS
19.40 – 20.00 Psychologiczne i społeczne konsekwencje izolacji społecznej oraz edukacji zdalnej u dzieci, młodzieży i ich rodzin – Aleksandra Hapcar, psychoterapeutka
20.00 – 20.30 Recital jazzowy online. Zespół w składzie:

Agnieszka Wilczyńska – wokal
Robert Majewski – trąbka
Bogdan Hołownia – piano
Wojciech Pulcyn – kontrabas

20.05 – 20.35 Równoległe czaty live z prelegentami na stronie dbi.pl. Możliwość zadania pytań i dyskusji ze wszystkimi prezentującymi

W trakcie konferencji będziemy mieli również przyjemność łączenia się z ekspertami i specjalnymi gośćmi, m.in.:
– Marta Wojtas, FDDS, Poradnia psychologiczna „Dziecko w sieci”
– Marta Łuczyńska, Fundacja Szkoła z Klasą, Projekt „Asy Internetu”