Sałatka owocowa-Jeżyki

Dzieci z grupy Jeżyki na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci dokładnie umyły rączki i owoce oraz założyły fartuszki, w których każdy wyglądał jak prawdziwy kucharz. Kiedy Jeżyki posegregowały owoce dostały tackę, nożyk i przystąpiły do krojenia. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców, dlatego każdy ochoczo zabrał się do pracy. Przedszkolaki samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową oczywiście przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

Przyrządzanie sałatki dało Jeżykom wiele satysfakcji oraz uświadomiło jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się i wyszła wspaniale! Była pyszna i zdrowa!