Hotel dla owadów-Poziomki

Owady zapylające to obok pszczół miodnych, pszczoły samotnice (murarka, lepiarka czy porobnica), a także motyle, chrząszcze, muchówki, trzmiele czy osy. Jedna trzecia pokarmów, jakie spożywamy, to zasługa zapylaczy. Dzięki pszczołom istnieje 85% znanych nam gatunków roślin. Niestety poprzez nieodpowiedzialne działania człowieka (np. stosowanie oprysków chemicznych czy częste koszenie traw, grabienie liści, usuwanie spróchniałych drzew) zapylaczy jest coraz mniej. Warto o nie zadbać, tworząc im bezpieczną przestrzeń do zakładania gniazd i zimowania. 

W ramach realizacji projektu „Ekokulturalne Przedszkole” dzieci z grupy „Poziomki” zamieściły na terenie przedszkola „Hotel dla owadów”, aby owady zapylające miały gdzie się skryć w czasie zimy. Każdego dnia wychodząc na przedszkolny plac zabaw dzieci sprawdzają czy w hotelu  „zameldowały” się już zapylacze. 
Realizacja zadania była możliwa dzięki rodzicom Mateusza M. z grupy „Poziomki”, którzy przygotowali piękny hotel dla zapylaczy. Dziękujemy 🙂