Konkurs EKOCYRKULARNI – gr. Żabki

Przedszkolaki z grupy Żabki w ramach udziału w konkursie EKOCYRKULARNI podjęły różnorodne działania.

1.     Dnia 22.10.2022 dzieci wykonały „Ekoinstrumenty”.

Celem zajęć było ukazanie przetworzenie odpadu na instrument – grzechotkę służącą do zabawy i rozwoju dziecka. Zajęcia miały charakter techniczno-plastyczny. Zadanie dzieci było przynieść puszkę metalową lub butelkę plastikowa oraz niepotrzebne ziarna. Podczas zajęć dzieci wsypywały wybrane ziarna do pojemników a następnie ozdabiały wg własnego pomysłu. Zajęcia zakończono koncertem muzycznym z użyciem wykonanych instrumentów.

2.     Dnia 07.11.2022 roku zrealizowały zajęcia edukacyjne na temat przetwarzania surowców wtórnych. Celem zajęć było:

– zdobywanie wiedzy na temat „co jest odpadem?”

– utrwalenie kolorów pojemników, do których wyrzuca się poszczególne odpady

– zapoznanie z symbolami przetwarzania surowców wtórnych

– poznanie cyklu przetwarzania plastiku.